fbpx
Přeskočit na obsah
Domů » Tipy na výlety » 6 tipů, kam s dětmi v Moravském krasu, když prší

6 tipů, kam s dětmi v Moravském krasu, když prší

  archeologicka herna Blansko

  Když na dovolené s dětmi začne pršet, máte několik možností. Buď vyhlásit hru – koho celý den neuvidím, ten dostane medaili. A doufat, že děti neudělají z chalupy kůlničku na dříví…Nebo můžete můžete vyrazit někam, kde neprší. Ale co když jste na dovolené s dětmi v Moravském krasu a v jeskyních už jste byli? Máme pro vás 6  tipů, kam s dětmi v Moravském krasu, když prší. 

  Dům přírody Moravského krasu

  Dům přírody Moravský kras

  Příchod k Domu přírody Moravský kras od Kateřinské jeskyně.

  Moderní návštěvnické středisko v srdci Moravského krasu vám vypráví příběh jeho krajiny. V dolní části expozice zjistíte, jak to v krasu vypadlo od prvohor po současnost. Jaké to asi bylo, když tu místo jeskyní bylo jenom moře. Jaká zvířata nebo rostliny byste tu mohli potkat. A jak se to vlastně přihodilo, že v krasu jeskyně vznikly.
  Pozor – tato část expozice je spíš pro starší děti 8+. Simuluje pobyt v jeskyni, v expozici je přítmí a fiktivně kape voda z krápníků.

  Dům přírody Moravský kras expozice

  Vnitřní expozice zachycující podmořský život v Moravském krasu.

  Ve druhém patře pak prozkoumáte, co v současnosti v Moravském krasu roste a žije, jaké chráněné druhy tu potkáte. A také zjistíte, jak se vyvíjela těžba a zpracování železné rudy a jak to ovlivnilo podobu Moravského krasu. Na jedné z interaktivních tabulí se pak na chvíli stanete podnikatelem s rozsáhlou škálou podnikatelských záměrů, které více či méně ohrožují ochranu přírody Moravského krasu.
  Když už vás expozice omrzí, nechejte děti vyblbnout v místní herně. Na houpačce nebo v jeskynní prolézačce. A klidně ji využijte, i když zrovna v Moravském krasu neprší. Prostě jenom jako zastávku mezi výlety kolem Macochy.

  Dům přírody Moravský kras herna

  Dětská herna v Domu přírody Moravský kras

  Dům přírody je otevřený podle sezony od 9 do 15-17 hodiny. Rodinné vstupné do expozice stojí 240 Kč. Herna je zadarmo. Má vlastní vchod, takže ji využijete i bez návštěvy expozic. Třeba na jednom z výletů kolem Macochy.

  Archeologická herna v Muzeu Blanenska

  archeologicka herna Blansko

  Archeologická herna v Muzeu Blanenska

  Staňte se na chvíli archeologem a detektivem. V muzeu Blanenska připravili pro děti archeologickou hernu, ve které pomocí smetáčků a štětečků odhalujte tajemství ukrytá pod nánosy písku. Úkol je to přímo detektivní, nálezy vás provedou od pravěku až po současnost a navíc podle nich získáte přístupové kódy k tajemným sejfův po stranách herny, které vám odhalí další tajemství.
  Vstup do samotné herny je zvlášť mimo všechny expozice a pro dítě stojí 10 Kč. Návštěvu klidně spojte i s expozicí Obrazy z Moravského Švýcarska. Uvidíte rekonstrukci kostry jeskynní hyeny nebo obrovského jeskynního lva. V interaktivních šuplících pak prozkoumáte jeskynní poklady stejně jako jeskyňáři objevující nová místa v krasu. Zajímavostí je pak i část čelistní kosti z velryby. Do expozice už je vstup na dospělou osobu 100 Kč.

  Mýdlo od Mydlidědka

  Kdy v Moravském krasu prší, v chráněné dílně u Mydlidědka vás zavedou do světa mydlinek, bublinek a včelího vosku. Vyberete si originální suvenýr. A nebo si ho dokonce vyrobíte. Kromě mýdla si děti odnesou i znovu použitelnou formičku.

  U Mydlidědka mají otevřeno přes hlavní turistickou sezonu od června do října. Návštěvu dílny je potřeba si domluvit předem po telefonu a stojí 80 Kč/dítě.

  Vyrobte si hrnek z Moravského krasu

  V keramické dílně Lucie necháte prsty a dlaně vytvořit vlastní keramické dílo. Netroufáte si na to? Nazdobte si něco už z připravených hrnků, misek nebo zvonečků. Keramická dílna je otevřena přes sezonu každý den, jenom se pro jistotu objednejte předem po telefonu. A aby vaše dílo prošlo i keramickou pecí, raději si tuto návštěvu naplánujte na začátek vaší dovolené.

  Bowling Blansko

  Bowling Blansko

  Bowling Blansko

  Naleštěné dráhy jedna vedle druhé. Automatické podavače koulí, dráhy uzpůsobené i dětem. Zahrajte si bowling tak, jak ho znáte z amerických filmů a seriálů. Díky mantinelům a opravdu lehkým koulím si s menší pomocí zahrají i děti už do 3 let. Každá jejích koule se dokutálí až k cíli, i když jí to bude trochu trvat…
  Do bowlingového centra v Blansku si zajděte raději mimo víkendy. Je tam méně lidí a cena dráhy je 280 Kč, o víkendu pak 420 Kč. A dráhu si zamluvte po telefonu předem. V Bowlingovém centru si dáte i oběd. Nebo si zajdete o kousek dál do restaurace Sýpka.

  Herny pro děti v Moravském krasu, když prší

  Záchranou rodičů na dovolené s dětmi v deštivých dnech jsou herny. Těch je přímo v Moravském krasu docela málo, za těmi většími se vydáte do sousedních okresních měst nebo případně až do Brna.

  Malá herna je součástí Domu přírody Moravského krasu. O té píšeme výše. Herničku najdete také v zázemí Wellnes Hotelu Panorama nad Blanskem. V areálu hotelu je venkovní hřiště a výběh s oslíky. Zábava na půl den je jistá. 

  Za kavárnami s dětskou hernou pak vyrazíte do Vyškova (kavárna Mochomůrka) nebo Prostějova do Dětské kavárny u Piráta. V Prostějově pak najdete i klasické velké herny jako Človíčkov, ta je v obchodním centru na hlavním náměstí. Nebo do Šmoulíkova. Nebo si zvolíte Brno a jeho Bruno family park.

  Ubytování Moravský kras

  Pokud vás nápady na výlety kolem Macochy nadchly natolik, že se už už chystáte zadat do vyhledávače i Ubytování Moravský kras, tak nejdřív mrkněte na našich 6 tipů na ubytování u Macochy

  Pokud hledáte ubytování pro 2-3 rodiny nebo partu 10 přátel,  rádi vám půjčíme naši skromnou rodinnou chalupu s opravdu velkou zahradou a 10 minut od lesa. Vejde se k nám až 14 dospělých a dětí a klidně i nějaký pes nebo kočka. Zázemí najdete ve velké kuchyni a třech ložnicích. 

  Další výlety s dětmi v Moravském krasu

  Mrkněte na našich 7 nápadů na výlety s dětmi okolo Macochy. Je to jenom část z našeho průvodce, kterého posíláme 14 dní před příjezdem našim hostům. Drahanskou vrchovinu a Moravský kras známe jako svoje boty, byly odjakživa naším domovem. Za 25 let jsme o nich vydali už řadu publikací, vytvořili několik fotografických výstav a v lesích rozmístili 2 naučné stezky.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  ×
  Show
  Obsadit houpačku a průběžně z ní chodit na třešně nebo lesní jahody na dvorku u nás můžete ještě v červnu 25. 6-1.7. A pak kdykoliv od 19.8., to už nebudou třešně, ale za to vás pošleme na skvělá místa plná ostružin...