rodina v zahradě

UŽIJTE SI ZAHRADU

Ještě rozespalí, v pyžamu, a třeba i bosí se ráno projděte naší zahradou. Můžete si k tomu vzít kávu a užít si chvíli ticha a klidu, než se vzbudí zbytek rodiny. Nebo tam můžete vyrazit všichni a rovnou si dopřát společnou snídani v trávě. Objevujte, co nového na naší zahradě dozrálo a je k snědku. Nebo se v ní prostě jenom povalujte a pozorujte letící ptáky.

OBJEVTE OKOLÍ MACOCHY

Oblečte se do výletnického, do batohu sbalte svačinu a vyrazte objevovat okolní přírodu. Dopřejte si chůzi tak pomalou, abyste prozkoumali každý kámen, klacík a berušku. Nechejte si celý den jen pro sebe. Můžete se inspirovat našimi vyzkoušenými trasami v průvodci pro hosty. Jsou vhodné jak pro přesuny s kočárky, nosítky, tak i na kole. Nebo vyšlete děti s babičkou a dědou na hrad a dopřejte si vlastní rodičovský program. Jenom pro dospělé. Třeba s knížkou, na lehátku, ve stínu našeho ořešáku.

výlety v okolí Macochy
bábovka

UŽIJTE SI VESNICI

Vstávejte s kohoutem, choďte spát se slepicemi. Nebo až s liškou, která jde ty slepice sousedům ukrást. Takový je u nás klid. A příroda na dosah. Udělejte si den podle sebe, vydejte se na výlet nebo se jděte podívat na krávy, které se pasou na okolních pastvinách. Natrhejte si v lese borůvky a maliny a udělejte si z nich koláč k snídani. Nebo ovocné knedlíky k obědu. A k večeři si opečte buřty. A zítra zase.

OHEŇ A DÝM

Nasekejte třísky, s dětmi postavte pyramidu. Obřadně zapalte oheň a počkejte, až se rozhoří. Pak přidejte čerstvě nakoupené špekáčky od místních řezníků. A večer co večer se nechávejte ovanout vůní ohně. Ať už z našeho ohniště nebo z grilu. Fascinovaně koukejte do plamenů a vyprávějte si, co jste dneska zažili a co byste chtěli podniknout příští den. Nebo dětem povídejte, jaké to bylo, když jste vy byli malí. Jakou strašidelnou historkou vás vyděsili na táboře?

zimní výlety s dětmi

KDYŽ NASNĚŽÍ

Dělat andělíčky, vyzkoušet poprvé lyže, nevěřícně koukat, jak vám boty mizí ve sněhu, mít prokřehlé prsty od stavění sněhuláka. To všechno můžete vy a vaše děti prožít v naší zahradě. Nebo kousek dál za vesnicí na opravdickém sáňkovacím kopci. Do běžkařské stopy můžete nastoupit rovnou u chalupy. U blízkého penzionu Lada mohou děti zažít své první pokusy na sjezdových lyžích.

Chcete si udělat čas na společné zážitky?