V CHALUPĚ

Neblázníme z designerských trendů, chalupu opravujeme s úctou k minulosti i k materiálům a vybavení, které do ní pořizovali naši předkové. Pokoje jsou skromné, některé vybavené zasloužilými starobylými kousky. Věříme, že si jednoduchost naší chalupy užijete.

zahrada Chalupy u Šrámků
ložnice dvoulůžková Chalupa u Šrámů

KAPACITA A CENA

Nabízíme ubytování pro 10 osob a můžete využít i dalších 4 skromných přistýlek. Přivítáme i domácí mazlíčky. 

Cena se odvíjí podle množství pokojů, které obsadíte.  Čtyřlůžkový pokoj vás vyjde na 1300 Kč/noc. Dvoulůžkový pak na 650 Kč/noc. Celá chalupa pak stojí na 3200 Kč/noc. Cena je včetně energií a poplatku z pobytu obci (20 Kč). Minimální obsazená kapacita je jeden čtyřlůžkový pokoj. 

Konečnou cenu stanovujeme až po upřesnění objednávky a vašich konkrétních požadavků. Chápeme, že např. rodiny s malými dětmi, které ještě nespí samy ve svých postelích, se úplně nevejdou do všech „škatulek“.   Pro podrobnosti k ceně a platbám mrkněte na rezervační podmínky. 

CHALUPA PROŠLA REKONSTRUKCÍ

Chalupa prošla rekonstrukcí a otevřeli jsme ji v červenci 2021. V její zadní částí vznikly dvě nové ložnice, další koupelna. Na podzim ještě dobudujeme novou kuchyni a místnost pro odpočinek. Jestli chcete vědět, jak nám to jde, přihlaste se k našemu zpravodaji. Taky nás můžete sledovat na Instagramu nebo Facebooku

ložnice Chalupa u Šrámkům

LOŽNICE

Máme 2 čtyřlůžkové ložnice. Ložnice „Po babičce“ má sice původní vybavení, ale s novými matracemi i peřinami. V „nové“ ložnice už se pak můžete těšit na nové masivní postele. V každé ze dvou větších ložnic využijete manželskou postel a 2 samostatné postele. Ty se dají srazit k sobě a vytvořit druhou manželskou postel. Díky koberci a zásobě hraček si můžete vytvořit herní koutek pro děti. 

Třetí ložnice je menší a má jenom manželskou postel. V záloze máme i jednu klasickou dřevěnou postýlku a jednu rozkládací cestovní. Můžeme je přidat do každé místnosti. 

KUCHYNĚ

Uvařit si můžete na elektrickém indukčním sporáku s troubou. Najdete tu rychlovarnou konvici, mikrovlnku, lednici s malým mrazákem a základní nádobí. Velký jídelní stůl a ještě stůl s rohovou lavicí (ten je na verandě). Potraviny si můžete uskladnit ve velké spižírně, případně v ještě chladnějším sklepě.
V kuchyni je i rozkládací pohovka, kterou můžete využít k odpolednímu šlofíku. Nebo případně jako přistýlku pro 2 osoby. Nebo se z ní můžete kouknout na televizi.
A když se vám nechce jídlo připravovat, můžete zamířit do restaurace penzionu Lada. Je sotva 1,5 km od naší chalupy.  
Obchod byl ve vesnici bohužel nedávno zrušen, ale dobře zásobené jsou prodejny v blízkých vesnicích.
Ve vesnici je malá hospůdka, otevírá kolem 17: 00. Jídlo ale nenabízí, zato má výborné pivo. A hřiště pro děti.

kuchyně Chalupy u Šrámků
koupelna Chalupy u Šrámků

KOUPELNA

V domě jsou 2 koupelny. V jedné je k dispozici velká rohová vana i pračka (v té starší), v druhé sprchový kout (v nové). Součástí každé je WC. 

PRO DĚTI

Pro děti máme jídelní Ikea židličku, dřevěnou postýlku, případně ještě jednu skládací cestovní. Dva přebalovací pulty, nočník, redukci na WC i schůdek k umyvadlu.

V přízemí nejsou nikde žádné schody a podkroví je odděleno zamykatelnými dveřmi. 

Dvorek za domem je oplocený a najdete na něm i pískoviště a venkovní dětskou kuchyňku. Na velké zahradě je houpačka.  Asi 50 m od chalupy je přístupné veřejné hřiště (domeček se skluzavkou, obrovské pískoviště, bezpečná a udržovaná trampolína, houpačky). V létě můžete využít i malý bazének pro nejmenší děti.

V našem průvodce od nás kromě tipů na výlety dostanete i kontakty na nejbližší lékaře.

pro děti Chalupa u Šrámků
zašívárna Chalupy u Šrámků

ZAŠÍVÁRNA

V podkroví najdete 2 malé místnosti, v každé je k dispozici dvoumístný rozkládací gauč vhodný případně jako přistýlka. Jednu z místností můžete využít i jako menší pracovnu s výhledem do zahrady a přístupem na terasu. V podkroví na vás čeká i menší knihovna.

DVOREK

Kromě veliké zahrady máme za chalupou i menší dvorek. Tam na vás čeká ohniště a gril. A taky zahradní nábytek, který stěhujeme mezi dvorkem a velkou zahradou. Podle toho, jak zrovna svítí sluníčku a fouká vítr.

ohniště Chalupy u Šrámků

Rádi byste se přesunuli na chvíli na venkov? Rezervujte si u nás aspoň týden…