fbpx
Přeskočit na obsah

V CHALUPĚ

Neblázníme z designerských trendů, chalupu opravujeme s úctou k minulosti i k materiálům a vybavení, které do ní pořizovali naši předkové. Pokoje jsou skromné, některé vybavené zasloužilými starobylými kousky. Věříme, že si jednoduchost naší chalupy užijete.

Chalupa u Šrámků - zahrada
Chalupa u Šrámků - ložnice pro 4

KAPACITA A CENA

Nabízíme ubytování pro 10 osob ve 3 ložnicích. Do každé se vejde i postýlka. V podkroví najdete 4 skromné přistýlky

 Celá chalupa stojí na 4000 Kč/noc (pouze víkendový pobyt 9000 Kč). Cena je včetně energií a poplatku z pobytu obci (20 Kč). 

Pro podrobnosti k ceně a platbám mrkněte na rezervační podmínky. 

Není vám jasné, jak to u nás vypadá? Mrkněte na virtuální prohlídku. 

LOŽNICE

Máme 2 čtyřlůžkové ložnice. Ložnici „U Babičky“  ve stylu 30. let a ložnice s novými postelemi z masivu. V každé ze dvou větších ložnic využijete manželskou postel a 2 samostatné postele. Ty se dají srazit k sobě a vytvořit druhou manželskou postel. Nebo dokonce čtyřlůžko, pokud rádi spíte s malými dětmi na jedné hromadě. 

Díky koberci a zásobě hraček si můžete vytvořit herní koutek pro děti. 

Třetí ložnice je menší a má jenom manželskou postel. V záloze máme i jednu klasickou dřevěnou postýlku a jednu rozkládací cestovní. Můžeme je přidat do každé místnosti. 

A další přístýlky jsou v v podkrovní zašívárně. 

Chalupa u Šrámků - ložnice pro 4
Chalupa u Šrámků - kuchyně

KUCHYNĚ

Uvařit si můžete na elektrickém indukčním sporáku s troubou. Najdete tu konvici, mikrovlnku, lednici s malým mrazákem a základní nádobí. A taky MYČKU. Velký jídelní stůl a ještě stůl s rohovou lavicí (ten je na verandě). Potraviny si můžete uskladnit ve velké spižírně, případně chladnějším sklepě.

A když se vám nechce jídlo připravovat, můžete zamířit do restaurace penzionu Lada. Je sotva 1,5 km od naší chalupy. Další restaurace v okolí nabízí dovoz jídel až k chalupě.  
Ve vesnici je otevřen i malý obchod a malá hospůdka, otevírá kolem 17: 00. Jídlo ale nenabízí, zato má výborné pivo. A hřiště pro děti.

 

SPOLEČNÁ MÍSTNOST A HERNA

Místo stávající kuchyně tvoříme místnost pro společný čas. A hernu pro děti. Ať už budete hrát deskové hry, nebo budete chtít jen tak odpočívat na pohovce a mrknout třeba na něco v televizi. Nebo prostě jen tak koukat z okna do zahrady. 

Rozkládací pohovku můžete využít i jako přistýlku pro další dvě osoby. 

Jednu stěnu pokoje jsme přetvořili na chytrou zeď. Pokud na vás zrovna vyjde deštivé počasí, mohou ji vaše děti pomalovat. A pokud k nám třeba přijedete s pracovním týmem něco tvořit, tak na ní můžete vylepit 200 žlutých lístečků….

Chalupa u Šrámků - herna
Chalupa u Šrámků - koupelna

KOUPELNY

V domě jsou 2 koupelny. V jedné je k dispozici velká rohová vana i pračka, v druhé sprchový kout. Součástí každé je WC.  V jedné z koupelen je i pračka.

PRO DĚTI

Pro děti máme jídelní Ikea židličku, dřevěnou postýlku a jednu cestovní. Dva přebalovací pulty, nočník, redukci na WC i schůdek k umyvadlu. 

V přízemí nejsou schody a podkroví je odděleno dveřmi. 

Na velké zahradě je houpačka, pískoviště a venkovní kuchyňka. Za domem je oplocený malý dvorek s ohništěm.   Asi 50 m od chalupy je přístupné veřejné hřiště (domeček se skluzavkou, obrovské pískoviště, bezpečná a udržovaná trampolína, houpačky). V létě můžete využít i malý bazének pro nejmenší děti.

V našem průvodce od nás kromě tipů na výlety dostanete i kontakty na nejbližší lékaře.

Chalupa u Šrámků - pískoviště
Chalupa u Šrámků - zašívárna v podkroví

ZAŠÍVÁRNA

V podkroví najdete 2 malé místnosti, v každé je k dispozici dvoumístný rozkládací gauč vhodný případně jako přistýlka. Jednu z místností můžete využít i jako menší pracovnu s výhledem do zahrady a přístupem na terasu. V podkroví na vás čeká i menší knihovna.

Nebo je to výborná retro zašívána pro odrostlejší děti. Rádi tu budou hrát hru „koho do večera neuvidím, ten dostane medaili“. 

DVOREK

Kromě veliké zahrady máme za chalupou i menší dvorek. Tam na vás čeká ohniště a gril. A taky zahradní nábytek, který stěhujeme mezi dvorkem a velkou zahradou. Podle toho, jak zrovna svítí sluníčku a fouká vítr.

Na dvorek navazují ještě původní hospodářské budovy z kamení a hliněných cihel, které čekají na přeměnu na venkovní kuchyň. 

Chalupa u Šrámků - dvorek

Není vám úplně jasné, jak to u nás vypadá?

Rádi byste HLAVNĚ KLID? Rezervujte si u nás aspoň týden…