V CHALUPĚ

Neblázníme z designerských trendů, chalupu opravujeme s úctou k minulosti i k materiálům a vybavení, které do ní pořizovali naši předkové. Pokoje jsou skromné, některé vybavené zasloužilými starobylými kousky. Věříme, že si jednoduchost naší chalupy užijete.

ložnice dvoulůžková Chalupa u Šrámů

KAPACITA A CENA

Nabízíme ubytování pro 10 osob ve 3 ložnicích. Do každé můžeme přidat postýlku. Můžete využít i dalších 4 skromných přistýlek. Vítáme i domácí mazlíčky. 

Cena se odvíjí podle množství pokojů, které obsadíte.  Čtyřlůžkový pokoj vás vyjde na 1400 Kč/noc. Dvoulůžkový pak na 700 Kč/noc. Celá chalupa pak stojí na 3500 Kč/noc. Cena je včetně energií a poplatku z pobytu obci (20 Kč). Minimální obsazená kapacita je jeden čtyřlůžkový pokoj. 

Konečnou cenu stanovujeme až po upřesnění objednávky a vašich konkrétních požadavků. Chápeme, že např. rodiny s malými dětmi, které ještě nespí samy ve svých postelích, se úplně nevejdou do všech „škatulek“.   Pro podrobnosti k ceně a platbám mrkněte na rezervační podmínky. Ví

CHALUPA PROCHÁZÍ REKONSTRUKCÍ

Chalupa prošla rekonstrukcí a otevřeli jsme ji v červenci 2021. V její zadní částí vznikly dvě nové ložnice, další koupelna. Do března 2022 ještě dobudujeme novou kuchyni a místnost pro odpočinek s krbem – znovu otevřeno budeme mít od dubna 2022. Jestli chcete vědět, jak nám to jde, přihlaste se k našemu zpravodaji. Taky nás můžete sledovat na Instagramu nebo Facebooku

ložnice Chalupa u Šrámkům

LOŽNICE

Máme 2 čtyřlůžkové ložnice. Ložnici  ve stylu 30. let a ložnice s novými postelemi z masivu. V každé ze dvou větších ložnic využijete manželskou postel a 2 samostatné postele. Ty se dají srazit k sobě a vytvořit druhou manželskou postel. Nebo dokonce čtyřlůžko, pokud rádi spíte s malými dětmi na jedné hromadě. 

Díky koberci a zásobě hraček si můžete vytvořit herní koutek pro děti. 

Třetí ložnice je menší a má jenom manželskou postel. V záloze máme i jednu klasickou dřevěnou postýlku a jednu rozkládací cestovní. Můžeme je přidat do každé místnosti. 

KUCHYNĚ

Uvařit si můžete na elektrickém indukčním sporáku s troubou. Najdete tu konvici, mikrovlnku, lednici s malým mrazákem a základní nádobí. A taky MYČKU. Velký jídelní stůl a ještě stůl s rohovou lavicí (ten je na verandě). Potraviny si můžete uskladnit ve velké spižírně, případně chladnějším sklepě.

A když se vám nechce jídlo připravovat, můžete zamířit do restaurace penzionu Lada. Je sotva 1,5 km od naší chalupy.  
Ve vesnici je otevřen i malý obchod a malá hospůdka, otevírá kolem 17: 00. Jídlo ale nenabízí, zato má výborné pivo. A hřiště pro děti.

Pro sezonu roku 2022 chystáme úplně novou kuchyň. Ze stávající vznikne místnost pro odpočinek s krbem. 

ubytování Moravský kras - kuchyně
ubytování Moravský kras - společná místnost

SPOLEČNÁ MÍSTNOST

Místo stávající kuchyně tvoříme místnost pro společný čas. Ať už budete hrát deskové hry, nebo budete chtít jen tak odpočívat na pohovce a mrknout třeba na něco v televize. Nebo prostě jen tak koukat z okna do zahrady. 

Rozkládací pohovku můžete využít i jako přistýlku pro další dvě osoby. 

Jednu stěnu pokoje jsme přetvořili na chytrou zeď. Pokud na vás zrovna vyjde deštivé počasí, mohou ji vaše děti pomalovat. A pokud k nám třeba přijedete s pracovním týmem něco tvořit, tak na ní můžete vylepit 200 žlutých lístečků….

KOUPELNY

V domě jsou 2 koupelny. V jedné je k dispozici velká rohová vana i pračka, v druhé sprchový kout. Součástí každé je WC. 

koupelna Chalupy u Šrámků
pro děti Chalupa u Šrámků

PRO DĚTI

Pro děti máme jídelní Ikea židličku, dřevěnou postýlku, případně ještě jednu skládací cestovní. Dva přebalovací pulty, nočník, redukci na WC i schůdek k umyvadlu.

V přízemí nejsou nikde žádné schody a podkroví je odděleno zamykatelnými dveřmi. 

Na velké zahradě je houpačka, pískoviště a venkovní kuchyňka. Za domem je oplocený malý dvorek s ohništěm.   Asi 50 m od chalupy je přístupné veřejné hřiště (domeček se skluzavkou, obrovské pískoviště, bezpečná a udržovaná trampolína, houpačky). V létě můžete využít i malý bazének pro nejmenší děti.

V našem průvodce od nás kromě tipů na výlety dostanete i kontakty na nejbližší lékaře.

ZAŠÍVÁRNA

V podkroví najdete 2 malé místnosti, v každé je k dispozici dvoumístný rozkládací gauč vhodný případně jako přistýlka. Jednu z místností můžete využít i jako menší pracovnu s výhledem do zahrady a přístupem na terasu. V podkroví na vás čeká i menší knihovna.

zašívárna Chalupy u Šrámků
ohniště Chalupy u Šrámků

DVOREK

Kromě veliké zahrady máme za chalupou i menší dvorek. Tam na vás čeká ohniště a gril. A taky zahradní nábytek, který stěhujeme mezi dvorkem a velkou zahradou. Podle toho, jak zrovna svítí sluníčku a fouká vítr.

Rádi byste se přesunuli na chvíli na venkov? Rezervujte si u nás aspoň týden…