fbpx
Přeskočit na obsah
Domů » Tipy na výlety » 4+4 dobrá ubytování u Macochy, které doporučujeme našim přátelům

4+4 dobrá ubytování u Macochy, které doporučujeme našim přátelům

  ubytování u Macochy

  Najít vhodné zázemí pro dovolenou s dětmi je někdy pořádný oříšek. Záleží na počtu lidí, dětí a čtyřnohých hostů. Jestli chcete nebo nechcete vařit, jaké chcete soukromí.  Když se nás někdo zeptá, jaké ubytování u Macochy bychom mu doporučili, většinou si vybere z našich následujících 8 tipů – 4 levnější a 4 ve vyšší cenové kategorii. 

  Ubytování pro rodiny s dětmi v Moravském krasu

  Hledáte „ubytování Moravský kras“ pro 2-3 rodiny nebo partu 10 přátel? Rádi vám půjčíme naši skromnou rodinnou chalupu s opravdu velkou zahradou a 10 minut od lesa plného borůvek. Vejde se k nám až 1č lidí a klidně i nějaký pes nebo kočka. Zázemí najdete ve velké kuchyni a třech ložnicích.

  Jste jenom jedna rodina? Pak by se vám mohlo líbit v Penzionu Starý pivovar ve Křtinách, kde si vyberete ze tří apartmánů. Až 6 lidí se pak vejde do Apartmánu u Rossniček.

  Další ubytování v chalupě doporučujeme hledat na serveru e-chalupy.cz.

  Ubytování v kempech u Macochy

  Kemp Baldovec

  Kdybychom nebydleli jenom kousek od tohoto kempu, tak bychom tam strašně rádi strávili pár dní naší dovolené. Bývalý pionýrský tábor se postupem času proměnil v kouzelné místo. Malý kemp uprostřed lesů, který obtéká potok Bílá voda, ve kterém při troše šikovnosti ulovíte raka. Kromě zázemí pro ubytování ve stanu, karavanu nebo chatce, tam najdete i adrenalinový park s vysokými lanovými překážkami. Ale taky restauraci, kde si vyberete z jednoduchého jídelního lístku založeném na sezonních surovinách.

  Kemp Olšovec

  Nejznámějším kemp u Macochy je v Jedovnicích u rybníka Olšovec. Najdete v něm zázemí pro stany, karavany. Ale taky skromné zázemí zděné budovy nebo bungalovů a malých chat. Kemp je skvělým výchozím bodem pro poznávání srdce Moravského krasu. Pokud máte raději místa s menším množstvím turistů, můžete vyrazit i do jednoho z nejkrásnějších údolí Drahanské vrchoviny – do Rakoveckého údolí.

  Kolem kempu je spousta dalších atrakcí:

  Procházkou okolo rybníka si dojdete do vyhlášené restaurace Barachov, kde ochutnáte dobroty uvařené z regionálních surovin s certifikátem Moravský kras regionální produkt. Nebo kousek dál v Surfbaru a zjistíte, proč se právě tato restaurace objevila v gastromapě Lukáše Hejlíka

  Kemp Suchý

  Méně známý je pak kempy Suchý. Ten využijte, pokud hledáte kempy menšího rodinného typu. Ubytujete se hned u rybníka, obklopení hlubokými lesy Drahanské vrchoviny. Z kempu je to jenom 15 minut k Sloupsko-Šošůvským jeskyním. Kde nutně nemusíte jenom do jeskyní, ale můžete využít i některou z oficiáních horolezeckých tras. Z kempu pak příjemnou procházkou dojdete třeba i k pramenu Punkvy nebo meteorologickému radaru Skalky. 

  Za dobrým obědem nebo večeří můžete vyrazit do vedlejší vesnice Suchý do restaurace Miláček. Když budete mít štěstí, zažijete tam i některý z rockových nebo punkových koncertů, které tam občas pořádají. 

  Ubytování v penzionech a hotelech u Macochy

  Pro ty, co hledají komfortní ubytování u Macochy se vším všudy, je v Moravském krasu spousta zajímavých možností. Jejich podrobný seznam najdete třeba na portálů booking.com. Pro jejich profesionální přístup a rodinnou atmosféru bychom doporučili třeba penzion Lada, který zbudoval mimo jiné i rozhlednu Kopaninka.

  Z oken hotelu zámku ve Křtinách můžete obdivovat slavné Santiniho dílo – barokním chrám. Ubytování v zámeckých komnatách si užijete taky na zámku Račice. Ten ještě do nedávna sloužil jako internátní odborná škola. Ve školní kuchyni je teď hotelová restaurace a zázemí bistra pro příchozí turisty. 

  Nové wellness zázemí zase můžete využít v hotelu Stará Škola ve Sloupu

  Ať už si po zadání “ubytování u Macochy” vyberete ve vyhledávači jakoukoliv z možností, přejeme vám pobyt plný příjemných zážitků. V kraji tisíce jeskyní a sedmi zámků je co objevovat. 

  Článek sepsala Maruška z Chalupy u Šrámků


  Jsme Chalupa u Šrámků mezi Moravským krasem a Hanou. Ubytováváme a provázíme. Každý měsíc posíláme 3 tipy na známé i neznámé výlety v Moravském krasu a okolí. Líbí se vám?  Můžete se přihlásit k dalšímu číslu tady. Nebo si prohlédnout starší tipy. A jestli se vám nechce čekat měsíc na další, můžete občas mrknout na náš instagram.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *