fbpx
Přeskočit na obsah
Domů » Tipy na výlety » 3+1 tipů na adrenalinové zážitky v Moravském krasu

3+1 tipů na adrenalinové zážitky v Moravském krasu

  adrenalinové zážitky v okolí Macochy

  Hledáte adrenalinové zážitky, kterými byste si zpestřili ubytování v Moravském krasu?  Vlézt do Punkevních jeskyních s průvodkyní není pro vás to pravé? Rádi byste během své dovolené zažili i něco netradičního? Láká vás:

  • skalní lezení,
  • nízké nebo vysoké lanové překážky,
  • lanovka nebo vysoká věž,
  • nebo prožít rande v jeskyni?

  V Moravském krasu toho můžete prožít spoustu. Máme pro vás 3 tipy v zážitkových areálech a jeden s čistě přírodními kulisami. Který si vyberete?

  Trochu jiná lanovka v Moravském krasu

  V kempu Baldovec kromě příjemného ubytování uprostřed lesů a výborné kuchyně najdete i adrenalinový park. Takže pokud se rádi koukáte na věci z výšky, tohle je pro vás to pravé místo. Čeká tu na vás 23 metrů vysoká věž nebo 16 metrů dlouhá lanovka. Ale i další vysoké lanové překážky.  A když už toho lezení budete mít dost, můžete se třeba chvíli válet u bazénu. Nebo vyrazit procházkou kolem potoka do blízkého Holštejna omrknout zříceninu hradu nebo jeskyni Hladomornu. 

  Feratové lezení v Moravském krasu

  V areálu bývalé vápenky najdete vysoké i nízké lanové překážky, dětské lezecké hřiště. Je tu ale i lezecká stěna, kde mohou skalní lezení vyzkoušet děti i dospělí. Nechybí ani 400 metrů dlouhá lanovka, na které můžete rychlostí až 50 km/h prosvištět nad lomem. Můžete si tu objednat i kurz ferratového lezení. Kurzy tam pořádá třeba i zkušená horská průvodkyně Děvče z hor

  Staňte se jeskyňářem v Moravském krasu

  Vzít si kombinézu, čelovku, sedací úvaz a vyzkoušet lezení přímo v jeskyni. Tak to můžete se společností Speleoart. Slezete 40 m dlouhou kaskádu, prolezete plazivku, komín. Slezete nejeden jeskynní žebřík. Celé to můžete prožít i jako opravdu velmi netradiční rande. Pokud si netroufnete přímo na lezení, můžete si vyzkoušet jeskynní únikovou hru. I tak vás čelovka  a kombinéza nemine.

  Horolezení v Moravském krasu

  Opravdový horolezci se vyřádí na 6 povolených lezeckých stěnách Moravského krasu: Žleby, Josefovské údolí, Rudické propadání, Holštejn, Sloup a skály v údolí Říčky. S malými horolezčaty to můžete zase vyzkoušet v Lažánkách

  Když se rozhodnete na naší chalupě strávit nějaký čas, měsíc před příjezdem vám pošleme podrobného průvodce naším okolím – tam najdete spoustu dalších tipů na adrenalinové zážitky v Moravském krasu a nápadů na výlety podrobně popsané délkou tras, obtížností terénu pro děti či chůzi s nosítky, sjízdností pro kočárky či kola. Najdete tam ale i kontakty na nejbližší půjčovny sportovního vybavení, dětského lékaře nebo tipy na restaurace. Drahanskou vrchovinu známe jako svoje boty, je odjakživa naším domovem. Za 25 let jsme o ní vydali už řadu publikací, vytvořili několik fotografických výstav a v lesích rozmístili 2 naučné stezky.

  Ubytování v chalupě, penzionu nebo hotelu?

  Pokud vás adrenalinové zážitky v Moravském krasu nadchly natolik, že se už už chystáte zadat do vyhledávače i Ubytování Moravský kras, tak nejdřív mrkněte na naše 4+4 dobrá ubytování u Macochy, která doporučujeme přátelům. 

  Co dalšího podniknout v Moravském krasu?

  Mrkněte na našich 7 nápadů na výlety s dětmi okolo Macochy. Je to jenom část z našeho průvodce, kterého posíláme 14 dní před příjezdem našim hostům. Drahanskou vrchovinu a Moravský kras známe jako svoje boty, byly odjakživa naším domovem. Za 25 let jsme o nich vydali už řadu publikací, vytvořili několik fotografických výstav a v lesích rozmístili 2 naučné stezky.

  Ať už polezete na horu na skály nebo dolů do podzemí, přejeme vám co nejlepší zážitky.

  Článek sepsala Maruška z Chalupy u Šrámků


  Jsme Chalupa u Šrámků mezi Moravským krasem a Hanou. Ubytováváme a provázíme. Každý měsíc posíláme 3 tipy na známé i neznámé výlety v Moravském krasu a okolí. Líbí se vám?  Můžete se přihlásit k dalšímu číslu tady. Nebo si prohlédnout starší tipy. A jestli se vám nechce čekat měsíc na další, můžete občas mrknout na náš instagram.