Domů » Tipy na výlety » 3+1 tipů na adrenalinové zážitky v Moravském krasu

3+1 tipů na adrenalinové zážitky v Moravském krasu

adrenalinové zážitky v okolí Macochy

Zadali jste do vyhledávače Ubytování Moravský kras? A vlézt do Punkevních jeskyních s průvodkyní není pro vás ten pravý zážitek? Rádi byste během své dovolené zažili i něco netradičního? Láká vás:

  • skalní lezení,
  • nízké nebo vysoké lanové překážky,
  • lanovka nebo vysoká věž,
  • nebo prožít rande v jeskyni?

V Moravském krasu toho můžete prožít spoustu. Máme pro vás 3 tipy v zážitkových areálech a jeden s čistě přírodními kulisami. Který si vyberete?

 

Vylezte na věž a sjeďte dolů

V kempu Baldovec kromě příjemného ubytování uprostřed lesů a výborné kuchyně najdete i adrenalinový park. Takže pokud se rádi koukáte na věci z výšky, tohle je pro vás to pravé místo. Čeká tu na vás 23 metrů vysoká věž nebo 16 metrů dlouhá lanovka. Ale i další vysoké lanové překážky.  A když už toho lezení budete mít dost, můžete se třeba chvíli válet u bazénu. Nebo vyrazit procházkou kolem potoka do blízkého Holštejna omrknout zříceninu hradu nebo jeskyni Hladomornu. 

Vyzkoušejte si skalní lezení

V areálu bývalé vápenky najdete vysoké i nízké lanové překážky, dětské lezecké hřiště. Je tu ale i lezecká stěna, kde mohou skalní lezení vyzkoušet děti i dospělí. Nechybí ani 400 metrů dlouhá lanovka, na které můžete rychlostí až 50 km/h prosvištět nad lomem. Můžete si tu objednat i kurz ferratového lezení. Kurzy tam pořádá třeba i zkušená horská průvodkyně Děvče z hor

Staňte se jeskyňářem

Vzít si kombinézu, čelovku, sedací úvaz a vyzkoušet lezení přímo v jeskyni. Tak to můžete se společností Speleoart. Slezete 40 m dlouhou kaskádu, prolezete plazivku, komín. Slezete nejeden jeskynní žebřík. Celé to můžete prožít i jako opravdu velmi netradiční rande. Pokud si netroufnete přímo na lezení, můžete si vyzkoušet jeskynní únikovou hru. I tak vás čelovka  a kombinéza nemine.

Vylezte na opravdovou skálu

Opravdový horolezci se vyřádí na 6 povolených lezeckých stěnách Moravského krasu: Žleby, Josefovské údolí, Rudické propadání, Holštejn, Sloup a skály v údolí Říčky. S malými horolezčaty to můžete zase vyzkoušet v Lažánkách

Když se rozhodnete na naší chalupě strávit nějaký čas, měsíc před příjezdem vám pošleme podrobného průvodce naším okolím – tam najdete spoustu dalších nápadů na výlety podrobně popsané délkou tras, obtížností terénu pro děti či chůzi s nosítky, sjízdností pro kočárky či kola. Najdete tam ale i kontakty na nejbližší půjčovny sportovního vybavení, dětského lékaře nebo tipy na restaurace. Drahanskou vrchovinu známe jako svoje boty, je odjakživa naším domovem. Za 25 let jsme o ní vydali už řadu publikací, vytvořili několik fotografických výstav a v lesích rozmístili 2 naučné stezky.