fbpx
Přeskočit na obsah
Domů » Tipy na výlety » K velké židli

K velké židli

  Velká židle na Drahanské vrchovině

  Pokud jste místo pro svoji dovolenou hledali pod heslem  ubytování Moravský kras a chcete objevovat i místa mimo davy turistů kolem Macochy, máme pro vás tip na parádní výlet s dětmi. Výlet začnete přímo v Protivanově na návsi, kde je nejlepší parkovací místo. Bude potřeba se ale přesunout kousek po vesnici, takže s úplně malými dětmi doporučujeme začít až na vyznačeném místě. Až ke mlýnu je to pak asi 1,5 km. Po cestě potkáte vyhlídkové místo „velká židle“. Kousek od ní je pak areál s malým dětským hřištěm, kde najdete:

  • domeček
  • houpačky
  • skluzavku
  • i ohniště.

  Ke starému mlýnu

  Pro děti můžete ukrýt poklad v ruinách starého mlýna. Potkáte spoustu rybníků a potůčků, takže voděodolné vybavení s sebou! Zpět se můžete vydat stejnou cestou nebo se lesními cestami a po žluté turistické značce nechat dovést zpět do vesnice. Po této cestě potkáte ještě několik výchozů skal, po kterých si s dětmi můžete zalozit.

  Luční hřiště s ohništěm a domečkem na kuřích nožkách. Kousek dál je ještě skluzavka.
  Luční hřiště s ohništěm a domečkem na kuřích nožkách. Kousek dál je ještě skluzavka.

   

  Protivanovský mlýn
  Ruiny protivanovského mlýna lákají k hledání tajemného pokladu.

   

  Podrobnosti:

  • délka trasy: 3 km
  • náročnost: mírná (po zpevněných lesních cestách)
  • sjízdnost s kočárkem: ano, terénním

   

  Když se rozhodnete na naší chalupě strávit nějaký čas, měsíc před příjezdem vám pošleme podrobného průvodce naším okolím – tam najdete spoustu dalších nápadů na výlety podrobně popsané délkou tras, obtížností terénu pro děti či chůzi s nosítky, sjízdností pro kočárky či kola. Najdete tam ale i kontakty na nejbližší půjčovny sportovního vybavení, dětského lékaře nebo tipy na restaurace. Drahanskou vrchovinu známe jako svoje boty, je odjakživa naším domovem. Za 25 let jsme o ní vydali už řadu publikací, vytvořili několik fotografických výstav a v lesích rozmístili 2 naučné stezky.

  Jsme Chalupa u Šrámků mezi Moravským krasem a Hanou. Ubytováváme a provázíme. Každý měsíc posíláme 3 tipy na známé i neznámé výlety v Moravském krasu a okolí. Líbí se vám?  Můžete se přihlásit k dalšímu číslu tady. Nebo si prohlédnout starší tipy. A jestli se vám nechce čekat měsíc na další, můžete občas mrknout na náš instagram.

   

   

   

   

   

   

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *