fbpx
Přeskočit na obsah
výlety s dětmi kolem Macochy - Špacírštejn

Pokud jste svoji dovolenou hledali pod heslem  ubytování Moravský kras  a chcete objevovat i místa mimo davy turistů kolem Macochy, máme pro vás tip na parádní výlet s dětmi. Jestli vaše děti milují film Ať žijí duchové, toto místo rozhodně stojí za objevení. Cesta není turisticky značená, ale polní cesta vás tam bezpečně dovede. Od vesnice Lipová ujdete asi 1,5 km. O to víc času můžete strávit přímo na samém hrádku zkoumáním všech chodbiček, komnat a věžiček. Děti jistě napadne spousta způsobů, čím na hrádku strávit půl dne…

Co s sebou

S sebou si rozhodně vezměte něco dobrého k opékání na ohni. Pokud rádi hledáte kešky, kousek dál, na hranici Přírodní rezervace Lipové louky, je jedna ukrytá. Tam už přímá cesta nevede a je potřeba se nechat dovést navigací po pěšinkách od lesní zvěře. Celá trasa pak má asi 4 km. 

Trasa rozhodně není pro kočárek ani odrážedla.

Jedna z „komnat“ Špacírštejna

Podrobnosti:

  • délka trasy: 1,5 km
  • náročnost: mírná (po zpevněných lesních cestách)
  • sjízdnost s kočárkem: ne

Když se rozhodnete na naší chalupě strávit nějaký čas, měsíc před příjezdem vám pošleme podrobného průvodce naším okolím – tam najdete nápady na výlety podrobně popsané délkou tras, obtížností terénu pro děti či chůzi s nosítky, sjízdností pro kočárky či kola. Najdete tam ale i kontakty na nejbližší půjčovny sportovního vybavení, dětského lékaře nebo tipy na restaurace. Drahanskou vrchovinu známe jako svoje boty, je odjakživa naším domovem. Za 25 let jsme o ní vydali už řadu publikací, vytvořili několik fotografických výstav a v lesích rozmístili 2 naučné stezky.

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *