fbpx
Přeskočit na obsah

VÁŠ DEN

U nás se můžete nechat vzbudit kohoutem, který zakokrhá od sousedů. A nebo se prostě otočit na druhý bok, zachumlat se do peřin a počkat, až se vám bude chtít vstávat. Nebo až vás z postele vyštípou děti. Třeba ale tentokrát vstanou samy a půjdou si hrát. A když se vám tu drobotinu podaří večer dostat na kutě, dopřejte si s přáteli dlouhý rozhovory o všem a o ničem. Hlavně buďte spolu a nenechte se rušit každodenními povinnostmi.

výlety s dětmi
zahrada pro děti

UŽIJTE SI ZAHRADU

Ještě rozespalí, v pyžamu, a třeba i bosí se ráno projděte naší zahradou. Můžete si k tomu vzít kávu a užít si chvíli ticha a klidu, než se vzbudí zbytek rodiny. Co třeba rozložit si karimatku a zacvičit si v ranní rose Pozdrav slunci? Nebo tam můžete vyrazit všichni a rovnou si dopřát společnou snídani v trávě. Objevujte, co nového na naší zahradě dozrálo a je k snědku. Nebo se v ní prostě jenom povalujte a pozorujte letící ptáky.

S LESY ZA HUMNY

Oblečte se do výletnického, do batohu sbalte svačinu a vyrazte objevovat okolní přírodu. Dopřejte si chůzi tak pomalou, abyste prozkoumali každý kámen, klacík a berušku. Nechejte si celý den jen pro sebe. Můžete se inspirovat našimi vyzkoušenými trasami, které jsou vhodné jak pro přesuny s kočárky, nosítky, tak i na kole. Nebo vyšlete děti s babičkou a dědou na hrad a dopřejte si vlastní rodičovský program. Jenom pro dospělé. Třeba s knížkou, na lehátku, ve stínu našeho ořešáku.

výlety s dětmi
zimní výlety s dětmi

KDYŽ NASNĚŽÍ

Dělat andělíčky, vyzkoušet poprvé lyže, nevěřícně koukat, jak vám boty mizí ve sněhu, mít prokřehlé prsty od stavění sněhuláka. To všechno můžete vy a vaše děti prožít v naší zahradě. Nebo kousek dál za vesnicí na opravdickém sáňkovacím kopci. Do běžkařské stopy můžete nastoupit rovnou u chalupy. U blízkého penzionu Lada mohou děti zažít své první pokusy na sjezdových lyžích.

MÍSTNÍ DOBROTY

Rádi objevujete a ochutnáváte? Poradíme vám, kde si koupit máslo, čerstvý chleba z pekárny nebo kam si zajít na oběd. Nebo kde koupit nejvíc omakovanou buchtu. Dokonce máme i pár překvapivých tipů na dobré kafe.
A pokud vyrazíte do místní hospody na pivo, nezapomeňte pozdravit: „Dobré deň“. A nastražte uši, místní totiž udržují horácké nářečí.

kavárna na venkově

Rádi byste se přesunuli na chvíli na venkov? Rezervujte si u nás aspoň týden…