fbpx
Přeskočit na obsah

KDE NÁS NAJDETE

Bousín a naše chalupa je tam, kde vás v noci u ohně bude objímat temná obloha posetá hvězdami. A můžete přemýšlet a klábosit o všem a o ničem. A nebo chvíli jen tak mlčet. Luční kobylky to řeknou za vás.

ubytování u Macochy
Drahanská vrchovina

KOCHEJTE SE PŘÍRODOU

Vydejte se do blízkého lesa, kterému místní říkají Maršín. Nebo popojeďte kousek dál k meteorologickému radaru Skalky, a obdivujte tajemnou hlubinu starých bukových lesů. Nebo prozkoumejte méně známé části Moravského krasu. V našem průvodci najdete spoustu tipů, kam vyrazit.

INSPIRUJTE SE MINULOSTÍ

Vydejte se zpátky do minulosti. Projděte se Bousínem a představte si, jaké to tu asi bylo před válkou, když v obci bylo dvakrát tolik domů. A jaký musel být návrat našeho dědečka, když půl vesnice zmizelo a z domu zbyly jen ruiny. Udělejte si piknik na největším keltském oppidu. Když budete mít štěstí, dohlédnete až někam k Olomouci a možná až na Praděd.

výlety s dětmi
kavárna na venkově

MÍSTNÍ DOBROTY

Rádi objevujete a ochutnáváte? Poradíme vám, kde si koupit máslo, čerstvý chleba z pekárny nebo kam si zajít na oběd. Nebo kde koupit nejvíc omakovanou buchtu. Dokonce máme i pár překvapivých tipů na dobré kafe.
A pokud vyrazíte do místní hospody na pivo, nezapomeňte pozdravit: „Dobré deň“. A nastražte uši, místní totiž udržují horácké nářečí.

Rádi byste se přesunuli na chvíli na venkov? Rezervujte si u nás aspoň týden…