fbpx
Přeskočit na obsah
Domů » Tipy na výlety » 3 tipy na výlety od Šrámků z Moravského krasu #4

3 tipy na výlety od Šrámků z Moravského krasu #4

  Moravský kras není jenom Macocha. Vydejte se se mnou za příběhy krajiny Moravského krasu a okolí. Dneska to bude o tom, že kolem Macochy se dá i běžkovat. Kde u nás najdete jediný jeskynní hrad v České republice. A zjistíme, kde je u nás pštrosí farma.

  Příjemné čtení.


  Na běžky kolem Macochy?

  Místa, kam na běžky, najdete i na půl cesty mezi Brnem a Olomoucí. U Macochy je malý běžkařský ráj, teda když sněhová nadílka dovolí.

  Vyberete si mezi trasami jak pro úplné dětské začátečníky, tak i pro ty, kteří jsou v bílé stopě jako doma a podkolenky a větrovka jsou v jejich základní zimní výbavě. Většinu okruhů jsme vyzkoušeli na vlastní běžky a sepsali jsme je pro vás do článku na našem webu.

  Jedinný skalní hrad v Čechách

  Jedna z mých nejoblíbenějších tras v krasu je Suchý žleb. Pět kilometrů dlouhý kaňon, kde se ocitnete v úplně jiném světě. Sevřeni hlubokým kaňonem a chladem, který vychází z řady jeskynních portálů. Skály pokryté břečťanem, mechy, lišejníky. Poutník jenom vyhlíží, ze které vyskočí nějaký bájný drak. Absolutní ticho… Místo, kde se minulost potkává s přítomností…

  V úbočí kaňonu se skrývá i největší jeskynní portál Moravského krasu, který se mezi 13.a 15. století dokonce přeměnil na strážní opevnění. Očím poutníků je ale skrytý, v nejpřísněji chráněné části Moravského krasu nemůžete mimo vyznačené cesty. Můžete ho ale omrknout tady.

  Na pštrosy z Moravského krasu

  Pštrosí farma a pan Kubíček patří neodmyslitelně ke každému farmářskému trhu v našem regionu. Na jejich klobásy a burgery se u jejich stánku stojí fronty. A co teprve guláš z kotlíku. Nebo smaženice z pštrosího vajíčka. Vydá totiž za 60 slepičích. Pštrosí farma je v Doubravici nad Svitavou, je volně přístupná a kolem vede dokonce i menší stezka pro děti. Virtuálně tam můžete nakouknout v reportáži.

  Co nového na chalupě

  Chalupa byla chvíli v zimním spánku, ale už vítá své první návštěvníky letošního roku. Postupně se obsazují i letní termíny, tak pokud byste k nám přijeli, raději nám rovnou napište a rezervujte si ten váš.

  Přejeme vám co nejzimnější lednové dny…


  Jsme Chalupa u Šrámků mezi Moravským krasem a Hanou. Každý měsíc posíláme 3 tipy na známé i neznáme výlety v Moravském krasu a okolí. Libí se vám? Můžete se přihlásit k dalšímu číslu tady. Nebo si prohlédnout starší tipy A jestli se vám nechce čekat měsíc na další, můžete občas mrknout na náš instagram.

   

   

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *